PRIVAATSUSTINGIMUSED JA KÜPSISTE POLIITIKA

See leht kasutab küpsiseid. Jätkates selle lehe sirvimist, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Privaatsustingimused ja küpsiste poliitika

CITROËNi LÄBIVA ROOSTEGARANTII JA VÄRVIGARANTII TINGIMUSED

14.02.2017

1. CITROËN annab kõikide uutele sõidukitele keret ja kerepõhja läbiva rooste garantii. CITROËN annab kõikidele uutele sõidukitele garantii värvi ja laki riknemise vastu.

2. Sõiduautode läbiva rooste garantii kehtib 12 aastat ja värvigarantii 3 aastat. Pakiautode ja pisibusside jaoks on nende garantiide kehtivusaeg vastavalt 5 ja 2 aastat (kõik Jumpy, Jumper, Nemo, Berlingo mudelid). CITROËNi läbiva rooste ja värvigarantii hakkavad kehtima uue sõiduki üleandmise päevast ja ilma kilometraažipiiranguta. Juhul, kui sõidukite juures on teostatud tootja kataloogis mittekajastuvaid ümberehitusi, ei kehti garantii ümberehitatud osadele ja ümberehitusest tingitud tagajärgedele.

3. CITROËNi läbiva rooste garantii katab korrodeerunud osade tasuta paranduse ja/või asendamise tingimusel, et CITROËN paranduse heaks kiidab, samuti parandamiseks või asendamiseks kulunud töö Citroëni volitatud keretöökojas.

4. CITROËNi värvigarantii katab CITROËNi poolt kindlaks tehtud puuduliku viimistluse ja/või vastupidavusega värvikihi tasuta remondi tingimusel, et CITROËN paranduse heaks kiidab, samuti parandustöödeks kulunud tööjõu Citroëni volitatud keretöökojas.

5. CITROËNi korrosiooni- ja värvigarantii ei kata välismõjudest tingitud kahjusid, nagu kruusa- või kivitäkked, liiklusõnnetus, kriimud, marrastused, ilmastikuoludest tingitud, taimedest või loomadest põhjustatud, autole kukkunud esemed, ebapiisav hooldus või ebaõige kasutamine. Garantii ei kata samuti tootjapoolset kinnitust mitteomavate varuosade lisamisest tingitud kahjusid või siis tootjapoolset soovitust mitteomavate parandusviiside kasutamise tagajärgi. Väljalasketorustikule, tiivaäärtele ja velgedele garantii ei kehti.

6. CITROËNi läbiva rooste garantii tingimused
Käesoleva lepingu tingimuseks on neli regulaarset kontrolli Citroëni volitatud keretöökojas kasutaja kulul, mis tuleb läbi viia „Hoolduse ja garantii juhendis“ ettenähtud ajavahemike järel, samuti CITROËNi poolt normide kohaselt läbiviidud sõiduki kere või kerepõhja parandustööd välismõjudest tingitud kahjustuste järel.

7. CITROËNi läbiva rooste garantii kontroll
Kontrolli käigus, olles sõiduki vajaduse korral korralikult puhtaks pesnud, tuleks selle seisukorda kontrollida ja määrata kindlaks, kas on vajalik teostada parandustöid, ning kui jah, siis millised neist käivad CITROËNi läbiva rooste garantii alla. Välismõjudest tingitud kahjustused, mis võivad korrosiooni soodustada, tuleb ära märkida ja kanda „Hoolduse ja garantii juhendis“ selleks ettenähtud lehekülgedele.

8. Välismõjudest tingitud kahjustuste parandamine ja CITROËNi läbiva rooste garantii
Et CITROËNi läbiva rooste garantii kehtiks, peab omanik laskma vastavalt CITROËNi poolt määratletud normidele ja kahe kuu jooksul pärast kontrolli läbi viima välismõjudest tingitud kahjustuste parandustööd. Paranduse kohta tehakse sissekanne „Hoolduse ja garantii juhendisse“, mainides seejuures Citroëni volitatud keretöökoja ärinime, paranduse teostamise kuupäeva, sõiduki kilometraaži ja makstud arve numbri. Korralikult täidetud „Hoolduse ja garantii juhendi“ esitamine ülevaatuse ajal on tingimuseks mistahes garantiinõude korral CITROËNi läbiva rooste garantii raames. Käesolevas artiklis äratoodud parandustööd sooritatakse auto omaniku kulul.

9. Välismõjudest tingitud kahjustuste parandamine ja CITROËNi värvigarantii
Et CITROËNi värvigarantii kehtiks, peab omanik laskma vastavalt tootjapoolsetele normidele ja kahe kuu jooksul pärast kahju konstateerimist läbi viia välismõjudest tingitud kahjustuste parandustööd. Käesolevas artiklis äratoodud parandustööd sooritatakse auto omaniku kulul.

10. CITROËNi läbiva rooste garantii raames sooritatud parandustööd ei pikenda selle kehtivust; ent kui auto kasutamine ei ole kliendist sõltumatutel asjaoludel vähemalt seitse järjestikust päeva võimalik, pikeneb garantiitähtaeg vastava aja võrra.

11. CITROËNi läbiva rooste garantii ja CITROËNi värvigarantii täiendavad seaduslikku garantiid riigis, kus see sätestatud on. Garantii kehtib ainult ülalmainitud juhtudele.

12. CITROËNi müügi- ja teenindusvõrgu kohustused piirduvad sõiduki viimisega seisukorda, mis vastab tavalisele, sõltuvalt sõiduki vanusest, kilometraažist ja üldisest seisukorrast paranduse sooritamise hetkel.

13. CITROËNi korrosiooni- ja värvigarantii kehtib kõikides riikides, v.a. riigid väljaspool EÜ-d, USA ja Kanada.

14. Sõiduki edasimüümise korral enne CITROËNi korrosiooni- ja värvigarantii lõppu kehtib see edasi samadel tingimustel, mis eespool ära toodud.

15. Kõik värvi- ja läbiva rooste garantii parandustööd tuleb teostada CITROËNi volitatud keretöökojas.Vastasel juhul värvi- ja läbiva rooste garantii katkeb (näit. kindlustuse poolt määratud, kuid CITROËNi poolt mitte volitatud keretöökojas teostatud parandus- ja värvitööd).

Kõik uued Citroënid on kaetud ka 24H Autoabi teenusega, mille kohta saab täpsemat informatsiooni 24H Autoabi infovoldikust. Citroëni autoabi telefoninumber on 655 5456

Lae alla tingimused (pdf)

Töölaua versioon